CONVOCATÒRIA CONCURS OPOSICIÓ DOCENT I ADQUISICIÓ DE NOVES ESPECIALITATS ANY 2024

RESOLUCIÓ EDU/4103/2022, de 23 de desembre, de convocatòria de concurs oposició per a l’ingrés i accés a la funció pública docent i adquisició de noves especialitats.

Termini de presentació de sol·licituds

Durant la primera setmana del mes de novembre de 2023 es publicarà al DOGC la Resolució per la qual es determina la data d’inici del termini de presentació de sol·licituds.

La distribució d’aquestes places per especialitats, i la determinació de les places de reserva, si escau, és la següent:

L=procediment d’ingrés lliure; R=reserva per a aspirants amb discapacitat; A=procediment d’accés a un cos del mateix grup i complement de destinació; E=procediment d’accés a un cos de grup superior.

Cos de professors d’ensenyament secundari

CodiEspecialitatLRAETotal
501Administració d’empreses50229
503Assessoria i processos d’imatge personal20002
507Informàtica1115522
510Organització i gestió comercial20114
511Organització i processos de manteniment vehicles30115
513Organització i projectes de sistemes energètics20002
518Processos sanitaris40228
523Processos i productes de fusta i moble20002
524Sistemes electrònics20002
525Sistemes electrotècnics i automàtics50229
ALAlemany20114
ANAnglès8794040176
CNBiologia i geologia212101043
DIDibuix1929939
ECOEconomia814417
EFEducació física5662525112
FIFilosofia714416
FQFísica i química1527731
FRFrancès1416627
GEGeografia i història1828836
GRGrec40116
LALlatí512210
LCLlengua catalana i literatura222101044
LELlengua castellana i literatura333141464
MAMatemàtiques5862727118
MUMúsica2229942
PSIOrientació educativa273121254
TECTecnologia5052323101
602Equips electrònics30115
605Instal·lació i manteniment d’equips tèrmics i fluids10113
606Instal·lacions electrotècniques813315
612Oficina de projectes de construcció10001
614Operacions i equips d’elaboració de productes alimentaris20002
621Processos comercials40228
622Processos de gestió administrativa1316626
627Sistemes i aplicacions informàtiques1829938
629Tècniques i procediments d’imatge i so30227
Total 559532492491.110

Cos de Professors d’escoles oficials d’idiomes

CodiEspecialitatLRAETotal
133Alemany EOI10113
134Àrab10113
139Xinès10001
192Francès50229
193Anglès EOI40228
195Català EOI20002
197Neerlandès10001
 Total 1506627

Cos de Professors d’arts plàstiques i disseny

CodiEspecialitatLRAETotal
712Disseny gràfic30227
718Materials i tecnologia: ceràmica i vidre10001
722Mitjans informàtics20002
723Organització industrial i legislació10001
725Volum10001
 Total 802212

Cos de Mestres de taller d’arts plàstiques i disseny

CodiEspecialitatLRAETotal
813Tècniques ceràmiques10001
814Tècniques de gravat i estampació10001
818Tècniques del metall10001
 Total 30003

Cos de mestres

CodiEspecialitatLRAETotal
ALLAudició i llenguatge232101045
EESPedagogia terapèutica7373232144
INFEducació infantil8693939173
PANLlengua estrangera: anglès5252424105
PEFEducació física263111151
PFRLlengua estrangera: francès40228
PMUMúsica454202089
PRIEducació primària203209292407
Total 512502302301.022

Deixa un comentari